Neşe ÖĞÜTÇÜ | Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu

neseliyasam-logo

" Neşe ile değiştir hayatını "

Merhaba, Ben Neşe😊

Doğma büyüme İzmit’ liyim.

Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmamla 5 yıllık İzmir maceram başladı. Mezun olduktan sonra bir süre İzmit’te özel sektörde çalıştım, evlilik sebebiyle İstanbul’a taşındım ve halen İstanbul’da yaşamaya devam ediyorum, aynı zamanda özel sektörde yönetici olarak çalışıyorum.


Şanslıyım ki kendi bahçesinde yetiştirdiği meyve sebzesini yiyen, toprakla doğayla iç içe bir küçüklüğüm oldu. Hala İzmit’teki küçük bahçemizde kendi meyve sebzemizi yetiştirme çabası içerisindeyiz. Bunun ne kadar kıymetli olduğunu içinde bulunduğumuz gıda yetiştiriciliği şartlarında çok daha iyi anlıyorum.

WhatsApp Image 2021-04-26 at 22.34.58
WhatsApp Image 2021-04-26 at 22.34.41

Oğlumun doğumuyla sağlıklı beslenme, kimyasalsız ürünlere olan ilgim daha da arttı. Onu nasıl daha iyi besleyebilirim diye düşünürken araştırmalarım ve sonsuz öğrenme isteğimle 

Fonksiyonel Tıp ile tanıştım ve Fonksiyonel Tıp Platformu’ndan Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu eğitimi almaya karar verdim. Aylar süren dolu dolu geçen bir eğitim süreci geçirdim ve mezun oldum. 


Fonksiyonel Tıp alanına ilgi duymam, bu alanda kendimi geliştirme çabamın başında aslında kimseye yük olmadan hayatımı devam ettirme isteği yatıyor. Ben eşimle, çocuğumla, ailemle hastalıklarla geçen değil sağlıkla, keyifle, dilediğimiz her şeyi yapabileceğimiz, mutlulukla geçireceğimiz bir hayat sürmek istiyorum. Bunun için de sağlığıma dikkat etmeye çalışıyorum.

Fonksiyonel Tıp bilimsel verileri kullanarak hastalıkların kök nedenlerine inen, kişiye özel düzenlenen, hastayı ruh, beden, zihin açısından ele alan bir yaklaşım. Fonksiyonel Tıp uygulamaları ile kronik ve otoimmun hastalıklardan kurtulmuş ya da hastalığı ilerlemesi durmuş bir çok hasta var. Ben Fonksiyonel Tıp ile teşhisi konmuş bir hastalık sahibi olmadan tanıştım, bu açıdan kendimi şanslı buluyorum. Elbette ailemde kanser hastaları, egzama sorunu olanlar ya da çeşitli ağrıları olanlar var. 


Fonksiyonel Tıp ilkelerini benimsemek için mutlaka hastalık sahibi olmak gerekmiyor, amacımız hastalıklar olmadan önlem alabilmek. Çok sevdiğim bir söz var “Genetik sadece silahı doldurur, tetiği çeken hayat tarzınızdır – Caldwell Esselstyn”.

WhatsApp Image 2021-03-23 at 19.30.19
WhatsApp Image 2021-03-23 at 19.29.20

Koçluk becerilerimi daha da geliştirebilmek adına Optimal Koçluk’tan ICF ACSTH onaylı Yaşam Koçluğu eğitimimi tamamladım. Yine ilgi duyduğum bir alan olan aromaterapi alanında eğitimler aldım, danışanlarıma faydalı olmak adına çeşitli eğitimler ve atölyelere katılmaya da devam ediyorum. 


Yaşam değişikliği yapmak bazıları için kolay değil, çaba, emek ve zaman gerektiriyor. Ben Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu olarak sana bu yeni yolda yol arkadaşlığı yapmak, gerektiğinde destek olmak, hayatını bedenen ve ruhen sağlıklı, neşeli, mutlu, eğlenceli geçirmen ve bu yaşam tarzının sürdürülebilir ve kalıcı olması için buradayım. En sağlıklı halin ile tanışman için elimden geleni yapmaya hazırım. Neşeli Yaşam ile Hayalindeki Sen’e ulaşmak artık hayal değil. 

Haydi gelin, sağlıklı yaşamanın sıkıcı olmadığını aksine bu şekilde keyifli ve enerjik olunabileceğini birlikte keşfedelim😊
FONKSÍYONEL TIP PLATFORMU
nese-ogutcu-sertifika
NEŞE HN.